Porselen Diş
Porselen Diş
Porselen diş

Çeşitli sebeplerle ya da kazalarla kaybedilmiş ya da işlevini yitirmİŞ dişlere uygulanan tedavi işlemidir. Dişlerin korunması için diş minesinin üzerine çeşitli materyaller kullanılarak yapılır. Profesyonel şekilde yapılan tüm Porselen diş tedavileri başarılı sonuçlarla sonlanır.

Porselen laminatların dişlere tutturulma biçimi diş bağlama biliminin bir uzantısıdır. Bu işlemle, diş bileşimi (diş renkli dolgu malzemesi) ile bir dişin emaye arasında kuvvetli bir bağ oluşturmak için bir dizi adım uygulanır. Kaplamalar yerleştirildiğinde, benzer adımlar ve malzemeler kullanılır, ancak bu kez emaye ile porselen arasında kuvvetli bir bağ oluştururlar. Net sonuç, yapıştırmanın, kaplama ile dişin arasına sıkışmış bir çimento tabakası olarak işlev görmesi ve böylece restorasyonun sağlam bir ş

Porselen laminatların dişlere tutturulma biçimi diş bağlama biliminin bir uzantısıdır. Bu işlemle, diş bileşimi (diş renkli dolgu malzemesi) ile bir dişin emaye arasında kuvvetli bir bağ oluşturmak için bir dizi adım uygulanır. Kaplamalar yerleştirildiğinde, benzer adımlar ve malzemeler kullanılır, ancak bu kez emaye ile porselen arasında kuvvetli bir bağ oluştururlar. Net sonuç, yapıştırmanın, kaplama ile dişin arasına sıkışmış bir çimento tabakası olarak işlev görmesi ve böylece restorasyonun sağlam bir şekilde yerine sabitlenmesidir.