Tedaviler
Lamine diş kaplama tedavilerinden biridir. Diş üzerinde törpüleme yapılarak işlem sonuçlanır. Sağlam diş üzerinde ince bir tabaka halinde gerçekleştirilen tedavi dişe az hasar verdiğinden daha çok koruyucu bir protez uygulamasıdır.
Pedodonti 0-16 yaş aralığında çocuk ağız ve diş sağlığı ile ilgilenen tedavi alanıdır. Çocukların dişlerini korumak ve oluşabilecek hasarların önüne geçmek için uygulanır.
Diş eti dokularında oluşan problemler ağrı oluşmasından diş kayıplarına kadar ilerleyen sorunlara neden olabilir. Diş eti dokularındaki bu sorunlarını inceleyerek uygun tedavi yöntemlerinin uygulanması süreci Periodontoloji’nin alanıdır.
Çeşitli sebeplerle ya da kazalarla kaybedilmiş ya da işlevini yitirmİŞ dişlere uygulanan tedavi işlemidir. Dişlerin korunması için diş minesinin üzerine çeşitli materyaller kullanılarak yapılır. Profesyonel şekilde yapılan tüm Porselen diş tedavileri başarılı sonuçlarla sonlanır.
Zirkonyum, çatlak, kırık ya da estetik açıdan kişiyi rahatsız eden dişlerde kullanılan bir kaplama tedavi biçimidir. Zirkonyum maddesi ışığı geçiren yapısı sayesinde dişlerde daha doğal ve estetik bir görüntü yaratır.
Dişin mine ve/veya Dent tabakasının altında “pulpa” olarak bilinen ve dişe canlılığını veren damarların olduğu bir katman bulunur. Bu katmanın herhangi bir sebeple iltihaplanması durumunda dişin sinirlerinin alınması/temizlenmesi işlemi endodontidir.
Ortodonti, çarpraşık dişlerin çene kemiği ile uyum ilişkisinde olmasını sağlayan tedavidir. Bu tedavi yalnızca estetik kaygısı taşımayıp, ileriki süreçlerde karşılaşılması mümkün olan tüm diş eti hastalıklarının, çene kemiğindeki problemlerin önüne geçerek çiğneme işlevselliğinin sağlanmasını amaçlar.
İmplantlar, çeşitli sebeplerle kaybedilen ya da doğuştan bulunana diş eksikliklerinin yerine cerrahi işlem ile yerleştirelen yapay diş kökleridir. Titanyumdan yapılan ve vücuda herhangi bir zararlı etkisi bulunmayan bu köklerin doku uyumlulukları oldukça gelişkindir.
Diş Beyazlatma dişlerinizin yapısındaki renklenmelerin veya koyu renkli dişlerin daha estetik bir görüntüye kavuşmaları amacını taşıyan bir tedavi yöntemidir.
Gülüş Tasarımı, diş hekimliğinin ileri teknolojiden faydalanarak kişiye özgü gülüş kazandırma uygulamasıdır. Gülüş Tasarımı’nda yüzün anatomisi, hastanın istekleri ve hekimin tavsiyeleri ile ideal gülüş tasarlanır.